. Inga - Štěňata

Motto:
Motto: Mým přáním je chovat takové maďarské ohaře, kteří budou typickým představitelem plemene, vlohové a exteriérově plně v typu. Za samozřejmost považuji předpoklady obou rodičů k předávání pevného zdraví. Naše malá chovatelská stanice není založena na zisku peněz, ale lásce k tomuto ušlechtilému plemenu. Budoucí majitele našich štěňátek si chceme pečlivě vybírat i kdyby měla zůstat štěňata u své matky třeba co nejdéle.
Patricie Dlouhá

Naše štěňátka s průkazem původu budou odchovaná v bytě a krmena tzv. přirozenou stravou, stejně tak, jako je již od prvního roku svého života krmena jejich matka. Jedná se o krmení syrovým masem a dalšími surovinami. Jsme přesvědčeni, že je to ta nejlepší volba a sami jsme měli možnost vidět rozdíl v krmení tzv. přirozenou stravou a granulemi na vlastní oči. Pokud by některý z budoucích majitelů raději volil krmení granulemi, tak přechod na tuto stravu u štěňátka není problém a rádi poradíme, jak na to a případně vhodné granule.

Šteňátka budou odchována v bytě za běžného provozu domácnosti a tudíž velmi dobře socializována. K odběru budou štěňátka nejdříve od 7. týdne, raději i později. S každým majitelem sepíšeme kupní smlouvu a štěňátka budou očkovaná (každé bude mít svůj očkovací průkaz), odčervená, tetovaná a s průkazem původu.

Cena štěněte: pořizovací cena štěněte bude odpovídající jejich rodokmenu, kvalitám a ceně pohybující se v současné době na trhu. Zároveň si myslíme, že pořizovací cena je s ohledem na budoucí investici pejska ta nejnižší položka.

Velmi rádi bychom zůstali s budoucími majiteli našich štěňátek v úzkém kontaktu alespoň třeba přes telefon či e-mail. Na dobrém prostředí pro náš odchov nám velmi záleží. Z tohoto vrhu máme v plánu ponechat si doma malou holčičku a i proto budeme rádi za každou návštěvu budoucích majitelů i se svým budoucím štěňátkem. Rádi Vám poradíme vhodnou stravu, vitamíny, dobrého veterináře, poradíme s výchovou a i s loveckým výcvikem, tam kde budeme moct, nebo případně doporučíme další kontakty. Budeme rádi, když budou štěňátka v budoucnu lovecky vedena a myslíme si, že jedinci z tohoto plánovaného vrhu budou mít k tomuto velmi dobré předpoklady. Nicméně je pro nás především nejdůležitější, aby se měla štěňátka v budoucím prostředí co nejlépe a bylo pro vás především kamarádem na 10 - 15 let. Z tohoto vrhu předpokládáme velmi živé jedince po své matce a i po otci.

Pro další informace nás můžete kontaktovat - Patricie Dlouhá tel. 603 819 452 a nebo e-mail. Každá nezávazná návštěva je u nás vítána. Rádi Vám představíme naší psí slečnu, budoucí matku štěňátek a povíme více o budoucím zahraničním otci. Pokud nás Inga nepřekvapí předčasným háráním, tak zamýšlíme v květnu ještě nějaké lovecké zkoušky, tak v případě zájmu, není problém budoucí matku štěňátek vidět přímo v akci...

15. června 2012 proběhlo krytí Ingy maďarským psem Vadászfai Góbé. Pokud vše půjde podle plánu, tak se štěňátka narodí v polovině měsíce srpna a k odběru by byla v polovině října 2012. Více o naší fence se dozvíte zde.

U štěňátek z tohoto spojení předpokládáme pevné zdraví, vynikající vrozené lovecké vlastnosti, výborný exteriér, vyrovnané a sebevědomé povahy.

Vhodná k pracovnímu, výstavnímu, chovatelskému, ale i jen třeba k rodinnému využití.

Informace o matce štěňat "A" vrhu naleznete zde

Otec našeho prvního "A" vrhu bude krásný maďarský pes:

Vadászfai Góbé Průkaz původu Vadászfai Góbé

Ingy těhotenský deník

Fotografie rodičů plánovaného "A" vrhu Delonga Bohemia - Inga a Góbé

IMG_3160.jpg, 5.6MB 6.jpg, 54kB

Fotografie rodičů Góbého (otce "A" vrhu Delonga Bohemia)♀ Visnyei-Vadász Sátán a ♂ Vadászfai Galóca

7.jpg, 27kB galoca.jpg, 102kB

Vadászfai Góbé pochází z maďarské chovatelské stanice Vadászfai Kennel od známé chovatelky Katalin Varga. Ze stejné ChS pochází i Ingy tatínek Vadászfai Zenit. S paní Katalin Varga jsem byla v kontaktu již od listopadu 2011, kdy Inga začala nečekaně hárat a zvažovala jsem krytí Ingy již v tuto dobu. Paní Katalin mi trpělivě odpovídala na všechny otázky a doporučovala i další psy nejen z její ChS. Tímto vše nekončilo a hledala jsem dále a zvažovala krytí i srbským psem. Podle veškeré korespondence a informací od chovatelů psů padla volba právě na Góbého. Rozhodla u mě především zdravotní stránka jeho potomků ( vitalita a rentgeny HD(DKK)), jejich pracovní stránka a exteriér jeho potomků. Navíc mi typově Góbé Ingu hodně připomíná. Jakmile jsem Góbého uviděla v Maďarsku v době krytí, věděla jsem, že je to On!

Popis:

je pes krásné zlatavé barvy (dle standardu "zsemle sárga", nebo-li žemlově žlutá), s přesně takovou barvou srsti jako má Inga a přesto s krásně tmavým okem, dobré výšky, skvělé povahy a charakteru typické pro maďarské ohaře. Góbé je výborně osvalený a silný pes.

Povaha:

ač jeho tělo nepůsobí rozhodně nijak drobně, tak by každého láskou snědl a dává to najevo někdy až moc horlivě. Je neustále v pohybu a je velmi bystrý, na jakékoliv slovo přichází z jeho strany okamžitá reakce.

Práce:

byl stvořen pro lov. Miluje vodu a rákos, je vynikající v poli, vždy s touhou najít zvěř, hledá rychle prostorně a s vysokým nosem. Góbé je velmi rychlý a energický pes. S Ingou si jsou v určitých ohledech velmi podobní.

Zdraví:

má HD free (DKK 0/0)

Zkoušky:

Má složeny pracovní zkoušky - AV test (naše zkoušky vloh), VAV (naše podzimní zkoušky + voda), VMV I. (polní práce + vodní zkoušky), MVV I.

Výstavy:

Góbé je také velmi výstavně úspěšný a získal celou řadu oceněních i zde – 3x HPJ, Junior Best, Hungária Junior Champion,4xBOB, 2x Most Beautiful Hungarian Breed, 8x CAC, 2x CACIB, Res CACIB, Serbian Champion, 2x BOG, 2x Res BOG, Best in Show.

Inga a Góbé si myslím se k sobě výborně hodí, vzájemně se velmi dobře doplňují po exteriérové stránce a oba jsou velmi kvalitní pracovní psi. Jejich rodokmeny se k sobě také dobře hodí a oba jedinci mají negativní vyšetření kyčlí. Líbilo se mi, že štěňata po Góbém jsou velmi vyrovnaná, mají krásnou žlutou barvu a tmavé oko.

Fotografie potomků Góbého - feny Vadászfai Zerge (Góbé x Vadászfai Tüske) a Vadaskerti-Vadász Anka(Góbé x Csepregi-Vadász Intő) 6 měsíců

Zerge.jpg, 1.2MB IM000473 (5).JPG, 794kB

Pro další informace nás můžete kontaktovat - Patricie Dlouhá tel. 603 819 452 a nebo e-mail

Věříme, že budou brzy doplněny informace o "A" vrhu Delonga Bohemia...

Patricie Dlouhá Copyright © 2012

Maďarský ohař - chovatelská stanice Delonga Bohemia. Všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu je zakázáno